Kybernetický zločin je fenomén, který zaměstnává stovky specialistů z řad policie

Každé zlo se vždy obrací proti svému strůjci, jsou to ty pomyslné „boží mlýny“, které melou tak rychle, jak se mění okolnosti onoho činu. Může se to mnohým zdát nespravedlivé, ale vězte, že tento základní duchovní zákon existuje, a že se s ním lidé seznamují tak, jak jsou schopni jej přijmout.
struktura internetu
Jednou z destruktivních činností, která je jen projevem sobectví a nedostatku sebevědomí, je i počítačový zločin. Hackeři, kteří pracují individuálně, nebo ve skupinách, jsou téměř bez výjimky nadprůměrně inteligentní, a přesto svůj tvůrčí potenciál obrací směrem, který v jejich domýšlivosti neprospěje ani jim samotným.
tvář ženy

Obávaný phishing

Oblíbeným terčem hackerů jsou v poslední době především bankovní účty. Majitelé internetového bankovnictví jsou vystaveni nebezpečí, které častokrát podceňují v souvislosti s novým fenoménem, který se v počítačových sítích objevil. S tzv. phishingem. To je speciální technika podstrčit neopatrnému a důvěřivému klientovi návnadu, samotný název souvisí s rybařením, chytáním úlovku na návnadu – fish. Návnada spočívá například ve falešné webové stránce, kam klient zadá soukromé přihlašovací údaje k bankovnímu účtu a ty hackeři dokážou zachytit. Úspěšný phishing je podle statistik příčinou zhruba 96 procent neoprávněných výběrů financí z bankovních účtů.
dotýkající se prst
Phishingem se také zabývala hackerská skupina, která se přezdívala „Avalanche“. Nedávno byl dopaden její vůdce, skupina pracovala v oblasti kybernetického zločinu zhruba 7 let a na jejím dopadení muselo zapracovat několik desítek expertů z třiceti zemí světa. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na patnáct let, skupině Avalanche se podařilo doslova vybílit klientské bankovní účty, kde bylo uloženo více než 180 milionů korun (pochopitelně v přepočtu na koruny, jednalo se převážně o bankovní účty v eurech).

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.