Kouzlo a síla se ukrývá v dokonalém make-upu

Vybrat vhodný make-up není snadnou záležitostí, jak se může zdát. Mnozí zajisté o tom vědí své. A zvolit správný odstín make-upu, tak to už je opravdu nelehkou misí v rámci nákupu. Make-up plní nejen úlohu v rámci sjednocení pleti. Disponuje krycími schopnostmi. Kvalitní a správně zvolený make-up dokáže i pleti pomoci a mít blahodárný účinek na problematickou pleť se sklonem k akné. Avšak pouze adekvátní make-up pro konkrétně daný typ pleti přinese požadovaný efekt a ochranu pokožky.
štětce a make-up
 
Podstata spočívá ve správném odstínu
 
Vybrat správný odstín je opravdu nelehkou záležitostí. Je důležité mít na paměti, že odstín by měl být co nejvíce shodný s odstínem vaší přirozené barvy pleti. Odstín make-upu je jedním z hlavních atributů. Při výběru je třeba postupovat opravdu s rozvahou, pečlivostí a v klidu. Je ideální i vyjít z obchodu na denní světlo, neboť umělé světlo barvu zkresluje.
krásná žena
 
Mnohdy je též variantou získání vzorku, což je zcela nejlepším řešením. Určitě zvažte a případně si nechte i poradit kvalifikovanou osobou ohledně výběru. Není žádoucí, aby byl vidět přechod obličeje a krku, tj. že budete mít tvář podstatně tmavší než krk. Odstín make-upu rozhodně vyzkoušejte na své tváři a nikoliv jen na zápěstí! Vliv na výběru má rovněž i to, jestli vaše pleť má studený či teplý tón.
 
Síla v rámci krycí schopnosti
 
Je dobré si promyslet, jak moc chcete či potřebujete make-up s intezitou krytí. Jestliže jste majitelkou pleti, nevyžadující žádný další zásah, postačí vám make-up s nejnižší krycí schopností. Ideální je zcela pořízení transparentního make-upu.
 
Jestliže však máte problematickou pleť, pigmentové skrvny, kruhy pod očima apod. Jestliže denně potřebujete korektor pro zakrytí nedostatků, je ideální pořízení make-upu mající střední až silné krycí schopnosti.
kosmetický kufr
 
Značka a výrobce aneb který make-up zakoupit?
 
Neznamená, že drahý musí být nejlepší a disponovat nejvyšším účinkem. Taktéž zákonitě neplatí, že věhlasná kosmetická značka má zásadně nejkvalitnější make-up pro vaši pleť a dokáže doslova zázraky. Není tomu tak. Aktuální trh je na tom tak, že známá značka již delší dobu prodává pouze značku, není zárukou dobré kosmetiky.
 
Závěrem
 
Dobré je také neopomenout prostudovat složení výrobku, datum spotřeby apod. Obecně lze konstatovat, že čím delší doba spotřeby, tím make-up obsahuje více parabenů a dalších látek, které nejsou zrovna ideální, nicméně prodlužují interval spotřeby výrobku. V rámci péče o svou pleť se snažte preferovat výrobky bez parabenů s kratší dobou spotřeby.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.