4 tipy, jak zvládnout maturitu bez újmy na zdraví

Ať už se na maturitu pilně učíte nebo vás v blízké budoucnosti teprve čeká, určitě každý z vás má své způsoby a triky, kterými si učení usnadňuje. Někteří si až ve svatém týdnu uvědomí, že i přes všechny techniky, začali s učením pozdě. Co dělat, pokud vám na učení zbývá skutečně málo času?
 pas na mapě

1.      Učte se, ale chytře!

Ačkoliv si to trošku odporuje, ano, nesnažte se do sebe nahltat veškeré informace. Nepřehánějte to! I mozek si potřebuje veškeré informace uložit a bez přestávek to nezvládne. Uvidíte, že odpočatý mozek pracuje mnohem efektivněji.
žena a sebevědomí

2.      Vylučovací metoda

Ruku na srdce, to, co jste nepochytili během čtyř let studia, už těžko doženete. Z vypracovaných materiálů se učte postupně. Na každý den si stanovte témata, kterým se budete plně věnovat a z dané látky vyberte opravdu pouze to podstatné. Témata nepřeskakujte a jděte pěkně po pořádku. Až vše proberete, opět se vraťte k jednotlivým tématům a vyberte pouze těžké pasáže, které by se mohly u maturity vyskytnout.

3.      Facebook, instagram = tabu!

V průběhu svatého týdne si odhlaste všechny upozornění ze sociálních sítí, vypněte si vyzvánění, nastavte si v telefonu volbu „letadlo“, vypněte vibraci a nenechte se ničím rozptylovat. Na to budete mít po maturitě mnoho času. Věřte, že tyto maličkosti vás mohou vyvést ze soustředěnosti na pěkně dlouhou chvíli a čas teď hraje proti vám. Není to zbytečné?

4.      Motivace

Používejte stejné techniky, jako sportovci. Ano, motivujte se! Proč chci maturitu zvládnout? Až ji zvládnu, čím se odměním? Může se jednat například o cestu do Himalájí nebo návštěvu babičky na Jižní Moravě. Najděte si pozitiva a vypište si je!
 číst knihu
A jaké jsou rady na závěr? Dejte do toho to nejlepší ze sebe a uvidíte, maturitu zvládnete levou zadní.
Na každého platí samozřejmě něco jiného, ale pokud jste zkoušku dospělosti zvládli pomocí jiných způsobů či technik, tak máte vyhráno!

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.