Sport a jeho nebezpečný vliv

Sportem si můžeme udržovat kondici, můžeme se jím zabavit a někdo s ním vydělává pro běžné smrtelníky nepředstavitelné peníze. Aktivní život nám může vnést do života i různá úskalí, která nás mohou velmi ovlivnit. Co všechno je rizikem pro aktivní sportovce a jak bychom se správně měli chovat, aby nám aktivní vyžití spíše neuškodilo?
štafetový závod a závodnice

Častá zranění aneb sportem k trvalé invaliditě

Pokud se podíváme na bývalé vrcholové gymnastky ve třiceti letech, nemůžeme si nevšimnout jejich problémů se zády, špatným držením těla či problémů s klouby. Netýká se to však jen těchto extrémně ohebných žen. Každý vrcholový sportovec jednou na svou přehnanou aktivitu doplatí. Dříve či později si tělo vybere nadměrnou aktivitu, kterou jsme v mládí vyvíjeli.
cvik na balonu

Kamarádi, rodina, vztahy

Osobně znám hned dva případy, kdy se kvůli sportu musel ukončit krásný a dlouholetý vztah. Jednoduše správný sportovec udělá pro naplnění svých snů vše, co může. Tenkrát moje kamarádka odešla do dvou set kilometrů vzdáleného města hrát extraligu volejbalu, ale musela proto obětovat vztah se svým přítelem. Všechny nás její rozhodnutí tehdy překvapilo, protože jsme si nedokázali představit, jak moc pro ni tedy musí její sport znamenat. Ale to opravdu asi pochopí jen sportovec tělem i duší. Druhý případ byl úplně stejný, akorát se opouštěla úplně celá rodina.
Sportovci si často neuvědomují, že jejich přístup ke sportu, ve kterém ho staví na první místo ve svých prioritách, mohou velmi lehce zranit celé jejich okolí. Sport by měl vždy zůstat jen přínosnou aktivitou, kvůli které se nebudeme muset v budoucnu omezovat či trápit své blízké. Sport a aktivní život by nám naopak měl přinášet jen to dobré a pozitivní. Navíc bychom to neměli přehánět. Jak už bylo řečeno v úvodu článku, všeho moc škodí, a to platí i u sportu.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.