Krásné vlasy přírodní cestou!

Každá z nás zažila okamžik, kdy si jednoduše řekla, že barvení a trvalých už bylo dost. Pokud jste ve stádiu, kdy máte zničené vlasy a nevíte, jak začít a co všechno udělat pro to, aby Vám vlasy začaly růst a uzdravily se, tak jste tu správně!

Ostříhat jen zničené konce?

Pokud si chcete něco začít s dlouhými vlasy, musíte začínat s čistým štítem. Pokud se konce Vašich vlasů viditelně třepí, jsou suché nebo jsou špatně nabarvené, ustřihněte je. Uvidíte, že vlasy pak porostou rychleji. Ale jak je to možné?
natáčky ve vlasech
Vlasy se v částech, kde jsou hodně zničené, lámou. Tudíž každá část vlasu, která je zničená a je na ni vyvíjen sebemenší tlak, se následně ulomí. To způsobuje, že vlasy nemohou růst do délek, i když vlastně normálně rostou.

Zábaly

Přírodní masky a zábaly jsou pro vlasy to nejlepší. Většinou se skládají z přírodních olejů, které vlasy dokážou vstřebat a pouze se jimi nezatíží. Nejlepšími zábaly jsou masky z kokosového oleje, ricinového či arganového oleje. Pokud zrovna nemáte doma tyto exotické olejíčky, stačí použít směs olivového oleje s vajíčkem a trochou citronové šťávy a hořčice. Kombinace možná vyzní trochu bizarně, avšak výsledek je stejně skvělý jako u kokosového oleje.

dívka se žehličkou na vlasy
Nenoste culíky

Další bod, který velmi ovlivňuje růst vlasů, jsou utažené účesy. Pokud denně nosíte culíky, měla byste vědět, že vlasům moc nepomáháte. Utažený účes způsobuje větší míru vypadaných vlasů a zároveň napnutí tenké vlasové pokožky, která může reagovat větším množstvím lupů nebo mastnotou.
Pokud se Vám někdy stane, že po sundání gumičky Vás vlasy jak se říká ,,bolí“, také to není dobré. To je znakem podráždění vlasových kořínků, které jsou následně náchylnější k vypadávání.
Nechat si narůst vlasy je běh na velmi dlouhou trať, ale pokud to vydržíte, budete s výsledkem rozhodně spokojena!

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.