Potřebujete, aby se o vás dozvěděl nejlépe rovnou celý svět? Pokud ano, nezapomeňte na reklamu. A chcete-li být v této úspěšné, nezapomeňte na náš web.

Jaké je rozumné řešení, když jde o čas i jistotu, pokud jde o peníze?


To, že náš současný důchodový systém připomíná spíše Ponziho schéma, není žádným tajemstvím. A stejně tak je dnes každému jasné, že musí dříve či později zkrachovat. Již dnes je jasné, že mladí lidé v budoucnu (pokud se něco nezmění) nedostanou ani zdaleka takový důchod, aby stačil k pokrytí veškerých nákladů – a to i pokud půjde o člověka žijícího skromně v malém bytečku.

Toho si je vědom i stát. Ovšem jediné, co s tím prozatím jakákoliv vláda udělala, bylo odsunutí věku odchodu do důchodu, aby se alespoň trochu udržel počet plátců sociálního pojištění. Problém však je, že to nemůže fungovat donekonečna – i dnes již vidíme první problémy.

šetření na důchod

Je tedy jasné, že pokud chceme mít alespoň trochu důstojné stáří, musíme si k němu pomoci sami. Nástrojů máme k dispozici poměrně dost. Otázkou však je, jaké je to skutečně rozumné řešení, pokud jde o čas a bezpečnost https://goldbanking.cz/rozumne-reseni-kdyz-jde-o-cas-i-jistotu/. To jsou totiž faktory, na které je potřeba dát pozor.

Jen málokdo si uvědomuje, jak velký je rozdíl, když si začneme na důchod (ať už jakýmkoliv způsobem) spořit ve dvaceti, a když ve čtyřiceti, nebo dokonce v padesáti. Částka, kterou na konci získáme, rozhodně nebude stejná. I podle toho musíme plánovat, jakým způsobem si finance rozložíme. Riziko je samozřejmě další věcí, kterou je nutné vzít v úvahu. Jistě, nejbezpečnější je mít peníze u sebe doma, někde v bezpečném sejfu. Zde máme ovšem ten problém, že se nám jejich hodnota bude díky inflaci postupem času snižovat.

důchod by měl být důstojný

Jistě, můžeme je nechat v důvěryhodné bance, ať už na spořicím účtu, penzijním připojištění nebo stavebním spořením. I zde však existuje riziko, zvláště v dnešní době. Banka může padnout, jak se již několikrát stalo, naposledy v roce 2008, a my tak můžeme přijít minimálně o část svých úspor. Přesto je to poměrně bezpečná alternativa.

Další možností je investování do akcií, ETF či různých fondů, avšak zde je riziko podstatně vyšší. Je nutné tedy zvážit, co pro nás bude to nejvhodnější řešení.

Jaké je rozumné řešení, když jde o čas i jistotu, pokud jde o peníze?


To, že náš současný důchodový systém připomíná spíše Ponziho schéma, není žádným tajemstvím. A stejně tak je dnes každému jasné, že musí dříve či později zkrachovat. Již dnes je jasné, že mladí lidé v budoucnu (pokud se něco nezmění) nedostanou ani zdaleka takový důchod, aby stačil k pokrytí veškerých nákladů – a to i pokud půjde o člověka žijícího skromně v malém bytečku.

Toho si je vědom i stát. Ovšem jediné, co s tím prozatím jakákoliv vláda udělala, bylo odsunutí věku odchodu do důchodu, aby se alespoň trochu udržel počet plátců sociálního pojištění. Problém však je, že to nemůže fungovat donekonečna – i dnes již vidíme první problémy.

šetření na důchod

Je tedy jasné, že pokud chceme mít alespoň trochu důstojné stáří, musíme si k němu pomoci sami. Nástrojů máme k dispozici poměrně dost. Otázkou však je, jaké je to skutečně rozumné řešení, pokud jde o čas a bezpečnost https://goldbanking.cz/rozumne-reseni-kdyz-jde-o-cas-i-jistotu/. To jsou totiž faktory, na které je potřeba dát pozor.

Jen málokdo si uvědomuje, jak velký je rozdíl, když si začneme na důchod (ať už jakýmkoliv způsobem) spořit ve dvaceti, a když ve čtyřiceti, nebo dokonce v padesáti. Částka, kterou na konci získáme, rozhodně nebude stejná. I podle toho musíme plánovat, jakým způsobem si finance rozložíme. Riziko je samozřejmě další věcí, kterou je nutné vzít v úvahu. Jistě, nejbezpečnější je mít peníze u sebe doma, někde v bezpečném sejfu. Zde máme ovšem ten problém, že se nám jejich hodnota bude díky inflaci postupem času snižovat.

důchod by měl být důstojný

Jistě, můžeme je nechat v důvěryhodné bance, ať už na spořicím účtu, penzijním připojištění nebo stavebním spořením. I zde však existuje riziko, zvláště v dnešní době. Banka může padnout, jak se již několikrát stalo, naposledy v roce 2008, a my tak můžeme přijít minimálně o část svých úspor. Přesto je to poměrně bezpečná alternativa.

Další možností je investování do akcií, ETF či různých fondů, avšak zde je riziko podstatně vyšší. Je nutné tedy zvážit, co pro nás bude to nejvhodnější řešení.

© 2026 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.