S nohama je třeba zacházet jako s pokladem

Je dobré vědět, že přibližně třetina všech problémů s nohama, má své kořeny v genech našich předků. Ty další dvě třetiny bolestí, za ty si můžeme sami. Ano, je to tak. Většina lidí totiž neumí správně používat tento „cenný nástroj“ k přemisťování z místa na místo. Jakmile si však osvojíme správný postoj a chůzi, bude se nám chodit automaticky lépe. Nepsaným pravidlem totiž je, že chůze vyžaduje trénink, takže chodit, chodit a chodit. Nejvhodnější variantou je chůze naboso nebo v opravdu kvalitní obuvi po různých površích, například po kamínkách nebo trávě. Šetřit na botách se opravdu nevyplácí, kvalitní podešev a nízký podpatek naše nohy ocení. Boty nesmí být těsné nebo naopak volné. To nás ochrání před případnými puchýři a otlačeninami. Nohám je potřeba dopřát pravidelnou péči a přísun vzduchu, masáže nebo jednoduchá cvičení na uvolnění.

masáž stehen

Z naší společnosti se stala líná a vytížená generace. Místo toho, abychom chodili pěšky, i do supermarketu vzdáleného půl kilometru, byť jen pro pár drobností, raději jezdíme autem. Dlouhodobější zanedbávání opory ale vede i k psychické vyčerpanosti, protože ztrácíme i kontrolu nad stabilitou celého těla. Naše tělo a nohy jsou vzájemně propojeny. To znamená, že nespočet reflexních zón, souvisí i s jinými obtížemi. Třeba masáží chodidel můžeme ulevit bolestem žaludku. Pro každý orgán existují na nohou určité body, které ve chvíli masírování vysílají signál do daných oblastí na těle. Masáž chodidel je předurčená k uvolnění celého těla.
masáž chodidla
Pomocí nervových vláken jsou vysílány impulzy do těla a díky tomu, že není tato stimulace přímá, působí tak velmi jemně, příjemně a bez bolestí. Reflexní masáž také dokáže zbavit tělo napětí. Pozitivně působí na naši psychiku a napomáhá v boji proti stresu a neklidu. Také emoce dokáže srovnat do rovnováhy, a protože nás čas od času bolí hlava, i s tím si dokáže masáž nohou poradit. Naše nohy jsou propojeny s hlavou a mozkem, s míchou i ostatními orgány, při masáži tak dochází ke zpětné vazbě směrem nahoru.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.