Online magazín

Proč je důležité mít koníčka

Všední den začíná kolem výpravy do práce a dětí do školy. Ve spěchu se nasnídáte, někdy jen vypijete kávu a už se ženete ze dveří. V zaměstnání vás honí šéf, který vám dal úkol sice před hodinou, ale který měl být nejlépe včera už hotový a vy ve stresu nevíte co dřív. Do toho zazvoní telefon, kde učitelka jednoho z dětí sděluje, že je mu špatně a vy pro něj musíte přijít.
Nadřízený není nadšený, ale dá vám na zbytek dne volno s tím, že si to pěkně napracujete.
pár důchodců
Cestou do školy si představujete katastrofické scénáře, co by mohlo vaši ratolest potkat za nemoc a jak dlouho s ní budete muset být doma.
Ukáže se, že je to sice jen zkažený žaludek, ale vy se rozhodnete, že aspoň ten čas strávený doma využijete vyžehlením kupy prádla, které přetéká z prádelního koše, a trochu tam uklidíte.
Vůbec vás nenapadne, že byste měla zvolnit a trochu si odpočinout. A hlavně už jste zapomněla, že jste dříve měla nějakého koníčka. Nemusí to být něco, díky čemu musíte odcházet z domu, je to třeba vyšívání. Dečky, ubrusy, které jsou vaší chloubou, jste uklidila ve chvíli, kdy přišlo na svět první dítě, aby vaši práci nezničilo a od té doby, i když už je to nějaký rok, jste se tomu nevěnovala. A přitom vás to tak bavilo!
Když se zadaří a vy neusnete únavou hned zkraje večera, pustíte si film, ve kterém pobíhají dokonalé matky, co mají vypulírovanou domácnost, stíhají chodit ke kadeřníkovi, na manikúru, do zaměstnání chodí rády a jsou úspěšné, doma jsou krásně oblečené a samý úsměv, když podávají na stůl vlastnoručně uvařenou večeři. A svůj VOLNÝ čas, který berou kdoví kde, tráví s přítelkyněmi na cvičení a pomalou chůzí po městě, při které se dívají do výloh obchodů.
Vy dobře víte, že tak to není, ale ráda byste se alespoň trochu tomu přiblížila.
skleněné figurky
Jestli nechcete zkolabovat, naučte svou rodinu, že se musí občas o sebe postarat sama a vy se v těch chvílích budete věnovat sama sobě. Můžete chodit na procházky. Sama, nebo s kamarádkou. Rodinu nechte doma, jinak si neodpočinete, protože budete pořád hlídat děti, odpovídat na otázky a poslouchat, co vám říká několik lidí najednou.
Sportovala jste? Vraťte se k tomu. Nemusíte podávat výkony hodné vrcholových sportovců, důležité je, abyste se uvolnila, vyčistila hlavu a domů se vracela s dobrou náladou. Tahle únava je příjemná.
Toužíte pěstovat květiny místo mrkve? Udělejte to. Je lepší vrtat se v hlíně s láskou ke květeně, než s odporem v naději, že někdo z rodiny vás pochválí za to, že se staráte o jejich zdraví.
Milovala-li jste šachy, přihlaste se do klubu, kam budete moct docházet a soustředit své myšlenky na jiné věci než na podepsané úkoly.
Nezapomínejte, že po odchodu dětí z domu, nebudete mít nic, čím byste svůj čas vyplnila. Přehnaně pečovat o partnera, kterému to leze na nervy, protože on své zájmy má, je nesmyslné. Pěstujte si své hobby celý život. Rodina bude zvyklá, že se vše netočí jen kolem ní, naučí se respektovat vaše potřeby relaxace a až přijde čas, nebudete se trápit, že děti vylétly z hnízda.

4.0
01

© 2019 Eosbn.cz All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.