Co potřebujete vědět o zázvoru


Jak se vlastně takový zázvorový čaj připravuje? Připravuje s vyluhováním zázvoru, který může být buď v sušené, neb čerstvé podobě. Zázvor se nechává louhovat několik minut, dle toho, jak silný čaj chcete mít. Jaká je chuť takového čaje? Chuť je mírně kořeněná a hřejivá. Pokud vypijete zázvorový čaj, uvidíte, že se vám rozhostí tělo po celém těle. Zázvorový čaj si můžete buď zakoupit v obchodě a nebo si ho snadno připravíte sami, stačí si jen koupit čerstvý zázvor, nakrájet ho nebo nastrouhat a nechat vylouhovat v horké vodě. Doporučujeme čaj i trochu ochutit, například pomocí cukru nebo medu. Snížíte tím velmi intenzivní chuť zázvoru.

zázvor

Věděli jste, že zázvorový čaj má dlouholetou tradici? Konkrétně se můžeme ohlédnout až 5000 let nazpět do oblasti Číny, kde se čaj ze zázvoru už v tehdejší době používal v přírodní medicíně. A používá se tak vlastně dodnes. Zázvor se do Evropy a dalších koutů světa dostal až o dost později a nesloužil hlavně na přípravu čaje nebo jako přírodní léčivo, ale sloužil hlavně jako koření do různých pokrmů.

zázvorový kořen

Jako koření se zázvor používá i dnes. Výborný je jak do sladkých, tak do slaných jídel. Skvěle například ochutí maso, omáčky nebo krémy. Jen s ním musíte oparně, kvůli silné chuti. V asijské kuchyni se ale bez něj třeba neobejdete.

A jaké má zázvorový čaj zdravotní benefity? Je například skvělý, pokud máte potíže s trávením. Umí krásně zklidnit podrážděný žaludek i střeva a pokud trpíte na nevolnosti, poradí si i s nimi. Má taktéž protizánětlivé účinky, jelikož obsahuje látky, u kterých se ukázalo, že dokáže bojovat se záněty. Dokáže dokonce pomoci s vašim vysokým tlakem. Ukázalo se, že ti, kteří pravidelně konzumují zázvor, mají nižší riziko vzniku hypertenze, než ti, kteří ho nekonzumují. Má také pozitivní dopad na náš metabolismus a dokáže ho urychlit.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.