Pravidelná kontrola bazénové vody

Přípravek bazénové chemie ph plus budete potřebovat v případě, že při pravidelné kontrole zjistíte, že se hodnoty tohoto faktoru rapidně snížili. PH vody je totiž jedním z nejdůležitějším ukazatelem kvality vody, ukazuje Vám, zda je voda kyselá či zásaditá. V případě snížení těchto hodnot může nastat situace, při které se mohou poškozovat části Vašeho bazénu. Nejenže má taková voda korozivní účinky na kovové části bazénu, ale také způsobuje vyblednutí barev materiálu, ze kterých je bazén vyroben. Proto, pokud nechcete, aby voda poškozovala celé bazénové zařízení, je nutné PH vody zvýšit na optimální výšku, a to za pomocí přípravku PH plus.

žena cáká vlasy

Kontrolu bazénové vody je potřeba provádět alespoň jednou týdně a případě, že bazén využívá více lidí a po dlouhou dobu anebo v případě, že nastanou tropická vedra, provádějte kontrolu klidně každý den, abyste předešli případným problémům. Pokud při pravidelné kontrole zjistíte, že se PH vody zvýšilo nebo snížilo, tak okamžitě použijte přípravky bazénové chemie pro jejich zvýšení či snížení. Ke kontrole vody lze využít jak proužkové, tak také tabletové či kapkové testery. U každého testeru je přiložena barevná škála, díky které velmi snadno zjistíte, v jakých hodnotách se Vaše voda nachází.

kruh na vodě

Jak již bylo zmíněno, PH vody je důležitým ukazatelem kvality bazénové vody, ale také je nutné samozřejmě sledovat obsah aktivního chloru v bazénu. Pokud nechcete, aby se Vám v bazénové vody množili bakterie a rozrůstaly řasy, tak je nutné bazénovou vodu pravidelně dezinfikovat. Samozřejmostí je také pravidelné odstraňování mechanických nečistot, které se do bazénu dostanou v průběhu koupání na tělech plavců či vlivem přírody. Pokud se o celý bazén a hlavně vodu v něm budete opravdu pravidelně starat po celou koupací sezónu, tak máte o vodní zábavu postaráno a nemusíte se o nic obávat.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.