Mistrovství světa svítidel

Představuji si to docela jednoduše. Přesně tak, jak to vypadá, když mezi sebou soutěží našinci, tedy lidé.

Na startovní čáře by vedle sebe stanuly třeba petrolejová lampa, svíčka, žárovka, halogenová žárovka, nějaká ta výbojka a led zářivka. Zazněl by startovní výstřel a tyto by svítily vpřed, seč by jim síly stačily. Svíčka s petrolejkou by po chvíli zhasly, žárovka by přepálila start a došly jí předčasně síly, a coby vítězné by prolétlo cílovou páskou světlo té posledně zmíněné, tedy led zářivky.
žárovky v řadě

Pak by tu byla druhá disciplína, podobná třeba skoku do výšky. Plamínek svíčky a petrolejky by se držel hodně při zemi, žárovka by začala mít v půli trati k nebesům problémy s nataženým vláknem a jako na vítězi by se shodly všechny hvězdy na led zářivce.

Při něčem připomínajícím skok daleký by se plamínky zaryly do země hned za odrazovou čarou, žárovka by se svou velkou dávkou energie přešlápla a led zářivka by tak doletěla nejdále, volná jak ten pták.

Ve vrhu světlem do dálky by při první otočce svíčku sfoukl vítr a z lampy by se vylil petrolej, žárovka by se vytočila z objímky a led zářivka by tak i zde vrhla své světlo nejdále.

A kdo by tedy nakonec stál na stupních vítězů? Led zářivka, pochopitelně. Všechna ostatní svítidla by před ní poražená bledla, jen ona by tam na prvním místě zářila a zářila.
žárovka na kabelu

Což je všechno pochopitelně smyšlené. Protože svítidla nemohou ožít a nemohou si to tak navzájem rozdat v lidském duchu. Něco takového by bylo možné jenom v pohádce.

Jinak ale zmíněná i nezmíněná svítidla soupeří dnes a denně. A které z nich v tomto souboji vítězí? Odpověď by nebyla překvapením, už tu zazněla několikrát.

A pokud byste tak měli uzavírat sázky na vítěze, lze vám vřele doporučit onu „ledku“. Která je prostě ve formě a nemůže v žádném případě prohrát.

A nechcete-li prohrávat i vy, . Využijte možností, jež jsou vám dány, a sázejte na jistotu. Na vítěze, jenž je už předem znám.

A který to „prohrává“ snad jenom v jediném. A sice v tom, že led zářivce nebylo vždy dopřáno svádět čestný boj. Který by sice stejně vyhrála, ale to je podružné.

Je trochu škoda, že se nemohla s obyčejnou žárovkou utkat jako rovná s rovnou. Že jí ji mocní tohoto světa po nedlouhém souboji diskvalifikovali z moci úřední. Protože „dopovala“ příliš mnoho elektrického proudu, a to se nemá.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.