Doplňky do bazénu


Bazény možná vypadají jako díra v zemi, do kterých se akorát nalije voda a jsou hned použitelné, ale tak jednoduché to rozhodně není. Proto, abyste mohli takřka bez rizika hupsnout do bazénu, potřebujete podniknout celou řadu důležitých kroků. A tím prvním je vyčištění bazénu.
dno bazénu


1.      Vysavač – každý majitel bazénu se jistě těší na začátek sezóny, ale ten se váže na jednu velkou nepříjemnost, a tou je čištění. Než začnete bazén napouštět, musíte ho nejprve pořádně vydrhnout. Je potřeba, aby se na stěnách ani na podlaze nebyly žádné usazeniny, které by mohly být v budoucnu rejdištěm pro různé nežádoucí bakterie. Čištění můžete zvládnout i s pořádným rejžákem, ale pokud si chcete ušetřit práci, kupte si raději speciální vysavač. Ten oceníte zvláště, pokud je váš bazén skutečně velký.


2.      Chlorové tablety – žel vyčištění bazénu jako takové nestačí. Pro čistou vodu musíte přeci jen udělat o něco více, a to použít chlorové tablety nebo prášek. Jedná se o přípravek fungující jako dezinfekce. Chlór dokáže zlikvidovat všechny cizopasníky a řasy a funguje samozřejmě také preventivně. Pokud byste snad měli něco proti chlóru, existují i jiné přípravky nebo metody, které fungují dezinfekčně. Namátkou je to třeba i obyčejná mořská sůl. Ovšem tu musíte zkombinovat se solonizační jednotkou, jinak to nebude mít žádný podstatný efekt.


špulení rtů

3.     
Přípravky na vyrovnání pH – možná patříte k těm, kteří se u pojmů jako je tvrdá voda trochu culí, jelikož to znáte z mizerných reklam, ale pokud máte bazén a necháte v něm tvrdou vodu působit dostatečně dlouho, zaručeně vám úsměv z tváře velice rychle zmizí. Příliš zásaditá nebo kyselá voda totiž může nadělat v bazénu pořádnou paseku. Minimálně může zapříčinit korodování kovových částí bazénu, což asi není ve vašem plánu. Proto je nutné neustále měřit hodnoty pH. V případě, že budou mimo, použijte speciální přípravek, který by je měl dát zase rychle zpátky do normálu.


© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.