Díky dilatačním plovákům můžete nechat bazén bez obav napuštěný i v zimě

Dilatační plováky do bazénu jsou skvělou možností, jak zabránit poškození nádrže vznikajícím ledem. Právě díky těmto plovákům se už tak více nemusíte ledu obávat a můžete směle nechat svou koupací nádrž přes zimu napuštěnou.
sněhová vločka

Nicméně ještě před tím, než plováky do bazénu umístíte, byste měli mít za sebou celý postup správného zazimování bazénu, protože se zdaleka nejedná pouze o to, zajistit nádrž před ledem, ale také o to, uchovat vodu přes zimu v nádrži v té nejlepší kvalitě.
Nejprve se tedy pusťte do zazimování vašeho bazénu. Správný postup snadno najdete na internetu a můžete ho realizovat krok za krokem. Anebo pokud se vám to celé zdá až příliš složité, můžete oslovit některou z firem, které zazimování bazénu na míru nabízejí. Ušetříte si tak starosti, nicméně bude vás to stát nějaké ty peníze navíc.
Každopádně pokud se rozhodnete pro zazimování bazénu svépomocí, tak v první řadě důkladně zkontrolujte kvalitu vody v nádrži a postarejte se o to, aby voda byla v té nejlepší kondici z hlediska všech posuzovaných parametrů.
zamrzlá voda
Poté snižte hladinu pod vstup do filtrace a aplikujte speciální přípravek zazimovač, který se postará o to, abyste vodu v nádrži nalezli na jaře v tom nejlepším stavu.
A právě po aplikaci zazimovače je ten nejlepší čas pro umístění dilatačních plováků. Ty by měly být v bazénu umístěny vždy ve směru jeho nejdelšího rozměru, což může být v závislosti na tvaru vaší nádrže buď jeho osa či úhlopříčka. Jednotlivé dilatační plováky se mezi sebou spojují za pomoci oček a háčků a utvoří tak řetěz o potřebné délce, který následně umístíte do bazénu. Poté můžete nádrž s klidným srdcem zakrýt krycí plachtou a nemusíte se bát, že by se s ní přes zimu něco stalo. Na začátku další sezóny ji najdete v tom nejlepším stavu, takže ušetříte mnoho práce i peněz spojených s napouštěním nové vody.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.