Zjistěte se lékovou interakci

Každý je nucen, někdy sáhnou po nějakém léku. Ať už volně prodejném nebo předepsaném lékařem. Abychom svůj uzdravující proces urychlili, máme tendence, kombinovat více léčiv dohromady nebo léčbu podpořit alespoň bylinnými přípravky. V dobré víře, že děláme všechno nejlepší pro své zdraví, si můžeme naopak uškodit. Někoho možná překvapí, že kombinace bylinných přípravků s chemickými léčivy, může navzájem účinky léků velmi ovlivňovat.
elektrokardiogram a stetoskop
Je to takzvaná léková interakce. Nevhodná kombinace účinných látek, navzájem zvýší nebo naopak sníží účinek léku. Přivolat si můžete i více nežádoucích účinků.
Užíváte-li nějaké léky na předpis, vždy o tom informujte lékaře. Lékař rozhodne, zda je kombinace léčiv pro vás vhodná. V tomto případě jste v rukách odborníka, nemělo by se tedy nic stát.
platíčko pilulek
Zdravotní problém si můžete přivodit v případě, že si ke svým lékům zakoupíte nějaký volně prodejný. Přečtěte si pozorně příbalový leták. Pokud ani pak si nebudete jisti, že kombinace léků není vhodná, poraďte se raději s lékárníkem.
Jestli tuto možnost zrovna nemáte, navštivte webové stránky SÚKL – Státní ústav prokontrolu léčiv nebo online poradny, kde vám odborníci dotazy ohledně lékové interakce zodpoví. Dozvíte se nejen o lékové interakci, ale také o tom, jaké bylinné přípravky, potraviny nebo nápoje byste neměli k danému léku užívat a navzájem mezi sebou míchat. Na internetových stránkách SÚKL, se také můžete dočíst o všech nežádoucích účincích, která léčiva jsou aktuálně stažena z oběhu, která mají výpadek v dodávce a čím je nahradit a spoustu dalších důležitých informací, které se léčiv týkají. Najdete zde přehled lékáren a rozsáhlou databázi léků.léky na talíři
Mezi aktuální zajímavé informace pro pacienty, patří nově založené webové stránky, kde se dozvíte aktuální přehled o lékařích, kteří poskytují e-recepty.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.