Světové festivaly velkých formátů: kam vyrazit, když vám je Rock for People malý?

České festivaly mají tu výhodu, že na ně většinou nechodí tolik lidí, jako na ty evropského nebo světového formátu. Zatímco tady se potkáte s pár desítkami tisíc lidí, ve světě to jsou stovky tisíc až miliony – mezi takové patří každý rok opěvovaná Coachella, Glastonbury nebo iHeart festival, stejně jako třeba Rock in Rio nebo Tokyo Music Festival. Pokud ale nechcete cestovat po světě a stačí vám Evropa, případně velké festivaly světového formátu, které nejsou až tak daleko, v dnešním článku vám poradíme, kam se na ně vydat, i co na nich vidět.
živá hudba

Vydejte se do Vídně

Je to poměrně blízká a levná akce s názvem Donauinselfest. Trvá tři dny a většinou se odehrává ve druhém týdnu měsíce června. Najdete je uprostřed Dunaje poblíž centra města – ne tedy ve vodě, ale na jednom z ostrovů. Pořadatelé zde každý rok hlásí milionovou návštěvnost. Skvělé je, že vstupné je zde zdarma.
Co tu uslyšíte?
·         Hip hop
·         Rock
·         Pop
·         Dechovku
Ne, nežertujeme.
koncert v hale

Vyrazte do Rakouska na Telekom Volt Festival

Tento festival se nachází na pomezí Maďarska a Rakouska. Tradičně zde uvidíte od 30 Seconds to Mars až po Iron Maiden.

Je libo Polský Heineken Open ´er festival

Najdete jej v Gdaňsku, trvá tři dny mezi červnem a červencem a zahrají tu většinou Foo Fighters, Coldplay nebo Ret Hot Chilli Peppers, ale také polské klasiky.

Pokud máte rádi punk, rock a punk-rock, vyrazte na Novarock

To je hlavně rock, punk a také tak trochu metal. Od System of a Down přes Pendulum až po Green day a Good Charlotte. Tady si vybere každý, kdo je rocker od srdce.
zpěvák na rukou

Rock am Ring

To je německý festival, který je považován za nejdůležitější v celé Evropě. Právě tady se totiž předvádějí největší rocková jména od Rammsteinů až po Bastille nebo Coldplay. Pravda, na vstupním necháte i sedm tisíc korun, ale za ten čtyřdenní zážitek to rozhodně stojí.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.