SPF jako ochrana před stárnutím pleti

Určitě jste už někdy slyšeli o tom, jak důležité je nosit každý den SPF na vaší pleti. Spousta lidí to ale nedělá. Proč je to ale tak důležité a jaký význam pro nás tato ochrana má? Krémy s SPF nás chrání proti UV záření, tedy tomu, které vydávají sluneční paprsky. Sluneční záření nám sice dodává vitamín D, ale pokud se budeme dlouhodobě tomuto záření vystavovat bez ochrany, riskujeme věci jako předčasné stárnutí pleti, pigmentové skvrny nebo dokonce rakovinu kůže.

SLUNCE

Spousta lidí nechce nosit SPF z toho důvodu, že jsou podle nich těžké, ucpávají póry a dráždí nás v očích. To už ale dávno neplatí. Samozřejmě, pokud si koupíte ten nejlevnější opalovací krém, který je primárně určený na aplikaci na tělo, pravděpodobně budete celý den vypadat, jako byste si ponořili obličej do oleje. Ale SPF určené přímo na obličej jsou většinou velmi lehké, snadno se vstřebávají a jsou naformulované tak, že je mohou nosit i lidé s mastnou pletí bez obav z toho, že by došlo k ucpání jejich pórů.

SPF

Je prokázáno, že lidé, kteří pravidelně nosí SPF ochranu zabraňují předčasnému stárnutí kůže, tedy tvorbě vrásek. Další látky, které vám mohou pomoci proti předčasnému stárnutí je retinol, který působí jako prevence vrásek a dokáže již vzniklé vrásky udělat méně viditelnými. Dále také kolagen. Prokázalo se, že účinky kolagenu jsou mimo jiné i to, že posilují elasticitu pleti a tím ji udržují déle mladistvou. Rovněž vám pomůže také pravidelná a šetrná exfoliace odumřelých kožních buněk. Na tuto proceduru jsou nejvhodnější AHA kyseliny, které seženete v různě silné koncentraci. Po všech těchto aktivních látkách je ale nanejvýš nutné aplikovat SPF!

Nezapomeňte večer SPF dobře odlíčit. K tomu, abyste měli pleť dokonale čistou, vám poslouží jakýkoliv odličovací přípravek, který je na bázi oleje a SPF se v něm dobře rozpustí.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.