Peníze a vztahy


Základem dobrého vztahu je spolu mluvit. Jednoduše se domluvte, o čem chcete mluvit a stanovte si čas na probrání všeho, co se týká peněz, samozřejmě s důrazem na to, že chcete žít v klidu a pohodě, a proto je dobré mít vyjasněno vše ohledně financí.
obchodní inovace.jpg


Nebojte se svěřit partnerovi se svou minulostí, s tím, jak si vše představujete do budoucna a jaké máte plány, ať už jen na krátkou dobu, nebo i ty dlouhodobější. Myslete však také na to, že pro toho druhého by příliš dlouhá debata o penězích nemusela být zrovna příjemná. Je lépe si naplánovat více hovorů, které budou spíše kratší. Nikdy se hovorům nevyhýbejte, partner by pak mohl dojít k závěru, že téma financí a peněz je pro vás nepříjemné nebo máte nějaké pro něj nejasné důvody, proč se mu vyhýbat.
ruka na ruce.jpg


Partnerovi nebo partnerce bez obalu sdělte, jaké jsou vaše vize, jakých jste se v minulosti dopustili hloupostí, jaký je váš příjem a kolik zrovna peněz máte na svém účtu. Není dobré lhát, to může narušit důvěru do budoucnosti, vyložte na stůl všechny karty, i nepříjemné věci se dají vyřešit, každý z nás je přece omylný a chybami se člověk učí. Pro budoucnost vašich společných financí jsou důležité i vaše současné splátky a dluhy.


Pokud žijete ve společné domácnosti, mělo by mít společné hospodaření jasné mantinely, vztah, kde jeden šetří a druhá utrácí, nemůže zůstat bez konfliktů a nedorozumění. Spočítejte běžné výdaje na bydlení, jídlo, pojistky, dopravu a srovnejte s vašimi společnými příjmy. Tím dostanete přibližnou představu o tom, jaká částka pak zbyde. Tu pak můžete po společné domluvě investovat nebo použít např. na společnou dovolenou.


Dost důležitým bodem při projednávání finančních záležitostí do budoucna jsou i děti. Pokud je plánujete v blízké budoucnosti, počítejte s tím, že stávající finanční rozpočet nebude vyhovovat a budete ho muset přizpůsobit situaci, která nastane.

Život s mobilem

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.