Kvarcit Brasil


Co je to brazilský kvarcit? Tato hornina, vzniklá metamorfózou pískovce či slepence, je jemně zrnitý přírodní kámen, jehož kresba může přecházet až do hrubší struktury. Je to praktický a zároveň estetický stavební prvek. Vyznačuje se vysokou pevností a odolností vůči mechanickému poškození, což se projevuje i jeho dlouhou životností. Navíc je mrazuvzdorný. A jeho elegantní vzhled dotvoří jak váš interiér, tak i venkovní prostory. Na první pohled se dost podobá mramoru, ovšem jeho cena je podstatně nižší.

Ložisko křemence

Kvarcit Brasil (křemenec, metakvarcit) má výrazné odstíny žluté, růžové a šedé barvy. Také jeho žilkování je sytější, než třeba u kvarcitu řeckého. Prodává se zpravidla ve formě kamenných desek a působí velmi luxusním dojmem. V exteriéru se používá jako venkovní dlažba – terasa, chodníky, dlažba u bazénu, aj.; efektně působí i jako obklad u plotových zídek a masivních sloupků, anebo jako spodní (soklová) část domu. Lze jej samozřejmě využít i v interiéru (obklady krbů, za krbová kamna, obložení celých stěn nebo jen rohů místnosti, obklad komínů, podlahy, schodiště, okenní parapety, apod.) – jen je zapotřebí myslet na to, že dlažba nemá kalibrovanou tloušťku. Při realizování obkladů či dlažeb se spárou cca 2-3 cm se doporučuje zakoupit o 20 % kamene navíc, oproti výměře obkládaných ploch.

Kousek přírody doma

Obklady z tohoto nepravidelného přírodního kamene působí interesantně jako doplněk chat a chalup, avšak sluší i moderním stavbám v přírodním stylu. Kamenné obklady se upevňují pomocí speciálního lepidla nebo malty, a pokud jste jen trošku zruční, dokážete tuto stavební záležitost zrealizovat i sami. Spárovací hmotu vyberte tak, aby barevně ladila s vybraným druhem kamene.

Tento jedinečný přírodní kámen s extrémní tvrdostí přinese jak do vašeho interiéru, tak do okolí vašeho domu podmanivé kouzlo.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.