Jezděte za dobrou spotřebu

Každé vozidlo má určitou spotřebu paliva, což se odvíjí na mnoha jeho parametrech, kdy můžeme koupit velmi úsporný vůz a sledovat jeho spotřebu.

Jezděte za dobrou spotřebu

Úporné vozy

Když vybíráme auto, tak na něj máme celou řadu požadavků, aby nám opravdu vyhovovalo a jezdit s ním pro nás byla radost. Ne každý má na něj k dispozici bůhvíjaké částky, a proto jedním z rozhodujících kritérií jsou provozní náklady a hlavně spotřeba. Nelze říct jaké auto je zrovna pro Vás ideální, protože každý jezdí jiné trasy a zároveň má jiné požadavky. Záleží také, jak moc chcete výkonné auto, protože malý tříválec má skutečně slušnou spotřebu, ale pokud si přejete jezdit více sportovně, tak to není nic pro Vás.

čerpací stanice

Proto je někdy opravdu lepší připustit nějaký ten litr paliva navíc na sto kilometrů, ovšem na druhou stranu mít motor se slušnou dynamikou. Jestliže třeba jen dojíždíte kousek a často jezdíte s městem, kdy přáním je malá spotřeba, tak rozhodně je dobré vybírat z malých a lehkých vozů, které mají menší motory. Moderní naftové motory s vyspělými technologiemi mají klidně kombinovanou spotřebu lehce nad 3 litry nafty na 100 km.

Jízdní styl

Můžete mít úsporný vůz s nabitými technologiemi, ovšem pokud na každé křižovatce vystartujete s nohou až na podlaze a následně u překážky šlápnete na brzdu, tak si auto samozřejmě vezme svou daň. Rozhodně nemusíte jezdit všude pomalu a skoro na volnoběh, ovšem plynulá jízda má opravdu skvělé výsledky. Abyste měli vždy přehled nejen o spotřebě, ale o všech s nimi spojenými parametry, tak je nejlepší mít systém na sledování spotřeby paliva.

stojan s paliwem

Ten Vám totiž ukazuje veškeré potřebné údaje, kde okamžitě vidíte otáčky, rychlost, stav baterie, teplotu, náklon a mnoho dalších potřebných údajů. Když se na ně sem tam podíváte a budete sledovat optimální pásmo otáček, tak se můžete těšit na to, že spotřeba půjde opravdu hezky dolů. Samozřejmě vždy je dobré zapracovat na jízdních návycích, mát nafouklé pneumatiky, nevozit zbytečné věci a další. Po čase se přesvědčíte o tom, že Vaše peněženka bude mnohem šťastnější.

Fabia III

Nové auto

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.