Jak se vyhnout kožním alergiím?

Patříte mezi jedince, které trápí časté kožní vyrážky a svědění kůže? Vaše kůže je přecitlivělá a nepřiměřeně reaguje na některé potraviny či kosmetické výrobky? Zjistit příčiny kožních alergie může být v řadě případů docela tvrdý oříšek. Existuje totiž velké množství faktorů, které mají na jejich vznik vliv. Alergenem může být v případě jednoho člověka například potravina (jablko, mléko, vejce, atd.), v jiném případě to mohou být například kvetoucí stromy (jehnědy lísky), oblečení ušité z látek z umělých vláken či kosmetika. Dokonce Vám kožní alergii mohou způsobit i ostré sluneční paprsky či nadměrný stres a starosti. Nejeden milovník zvířat již řešil nepříjemnou situaci, kdy musel oželet domácího mazlíčka v zájmu svého zdraví. Zvířecí chlupy patří mezi nejběžnější příčiny alergií.
kožní problémy

Náš imunitní systém není schopen alergii vyvolávající látky úspěšně potlačit. Imunitní systém při alergické reakci reaguje přemrštěně na kontakt s určitými dráždivými látkami z okolního prostředí. To co je pro jednoho neškodné a běžné, je pro alergika problémem. Pokud se alergická reakce projeví na kůži, vyvstává zde i problém estetický. Každý člověk chce, aby jeho pleť byla zdravá, tedy krásná a hladká.
masáž dlaně ruky

Příznaky kožních alergií

· Svědivá až bolestivá kožní vyrážka v teplých kožních záhybech, případně také ve tváři, na rukách a nohách.

· Rohovatění kůže. Kůže je posetá puchýřky a loupe se.

Ošetřování a léčba kožních alergií
přírodní mýdla

Jak již bylo napsáno, příčinou kožních alergií je vlastně oslabený imunitní systém. Hlavním úkolem je tedy posílení obranyschopnosti organismu. Dobré je začít úpravou jídelníčku ve prospěch zdraví prospěšných potravin. Vhodné je konzumovat ovoce a zeleninu bohaté na vitamin C. Ten totiž blokuje zánětlivé cykly alergických kožních projevů. Dále je vhodné do stravy přidat více surovin bohatých na vitamin E a kvalitní tuky. Ty preventivně působí proti kožním alergiím.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.