Hobby pro tvrdé muže

Když dva dělají totéž, není to totéž. Co je pro Česko typické? Nepochybně české pivo. Například taková Plzeň byla slavná v Americe už v devatenáctém století. Turisté se tváří, že jsou uchváceni naší přírodou a našimi památkami, které jistě stojí za prozkoumání, ale těší se na české pivo a českou gastronomii. A kvalitních piv zde máme celou řadu. Světová není rozhodně jen Plzeň.

micro sládek

Na druhou stranu máme jedno nehezké prvenství v rámci Evropy. Patříme mezi národ opilců. Spotřeba piva je u nás enormní. Copak láska k pivu musí se rovnat opilství? To rozhodně ne. Pivní kultura je také o něčem docela jiném a o tom si chceme dnes trochu povídat.

odrůdy chmele

Lokální pivovary

Nejsou to ovšem jen piva velkých pivovarů. V posledních letech jsou oblíbené také piva lokálních pivovarů. Obvykle se jedná o nepasterizovaná piva. Někdy v nabídce najdete i velmi zajímavé příchuti. Když vyrazíte na výlet, když si zajdete na oběd, ptejte se po nějakém lokálním pivu a určitě ochutnejte, rozhodně to stojí za to. Čím si vysvětlit ten nárůst pivovarů?
Je to především velké hobby pro trvdé chlapy.S vařením piva můžete klidně začít i Vy. Není to jednoduché, ale dá se to naučit. Stačí, když si pořídíte velký smaltový hrnec. Slad a vše ostatní si můžete zakoupit v nejbližším pivovaru.

pohár na pivo

Většina pivovarů pořádá otevřené dny pro zájemce, můžete se tedy nějakého sládka osobně zeptat na to, co a jak. A pak na internetu najdete celou řadu rad. Víte, jak to chodí. Lidé rádi sdílí své zkušenosti, i když to nejsilnější know-how si obvykle nechávají pro sebe. To si musíte odhalit sám. Samozřejmě není nikde řečeno, že si založíte vlastní minipivovar a stanete se dodavatelem do místní hospůdky.Ale můžete si dělat pivo pro své vlastní potěšení a nepochybně také pro potěšení Vašich přátel. Představte si letní grilovačku, na které budete pít svoje vlastní pivo.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.