Chcete hypotéku, ale nemáte čím ručit?

Pořídit si vlastní bydlení dnes není pro mladé rodiny, ani starší lidi vůbec snadné. Ceny nemovitostí jsou velmi vysoké, při placení nájmu se nedá příliš ušetřit, a dosáhnout na hypotéku je čím dál náročnější. Nestačí mít našetřeno dostatečnou částku, pokud nemáte prokazatelně vysoké příjmy. Mnoho lidí má však i vedlejší příjmy, jako například z různých brigád, prodeje osobního majetku, nebo například pronájmu. I v takovém případě však můžete dosáhnout na hypotéku. Pomoci vám může spoludlužník Hypotekybezregistru. O co se jedná?

budík a peníze

Kdo může být vaším spoludlužníkem?

Vaším spoludlužníkem může být kdokoliv, kdo bude s tímto závazkem souhlasit. Může jím být partner, rodič, jiný člen rodiny, nebo třeba kamarád.

K čemu je spoludlužník?

Při posuzování nároku na získání hypotéky bude posuzován s vámi. Může ručit svojí nemovitostí, prověřují se i jeho příjmy. Vlastně to funguje tak, jako byste si spolu brali půjčku na půl, avšak s tím rozdílem, že splácet budete jen vy.

Hrozí spoludlužníkovi riziko?

Ano, a veliké. V případě, že vy nebudete splácet, je povinen splácet on, jakožto spoludlužník. Jednoduše řečeno, budou splátky vymáhány po vás obou. Stejně tak pak hrozí exekuční řízení jak vám, tak i jemu. Proto se jen tak někdo neodváží k tomuto závazku.

papírové bankovky

Když mám spoludlužníka, dostanu půjčku rychleji?

Spoludlužník může urychlit vyřízení půjčky, avšak ani tento fakt vám nezaručí, že půjčku dostanete. Některé společnosti totiž prověřují tolik věcí, že to zkrátka nestačí.

Co když mi banka odmítne dát půjčku, ačkoliv mám spoludlužníka?

V takovém případě se můžete s klidem obrátit na nebankovní společnost, která se zabývá půjčkami, úvěry, a hypotékami. Nejčastější volbou je například americká hypotéka, kterou si člověk může vzít na cokoliv. Jsou však i možnosti různých nebankovních hypoték, jejichž podmínky je mnohem snazší splnit, a výše úroků bude téměř srovnatelná s tou, kterou nabízejí banky. Například společnost Hypotéky bez registru nabízí hypotéky, u kterých dostanete peníze i se záznamem v registru, až na 30 let, a mnohdy se k nim dostanete už za 24 hodin. Stačí jen vyplnit jednoduchý formulář, a vyčkat, než se vám ozvou.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.