Bolístky naší duše: Jak je včas odhalit?

Záhady našeho nitra

Ačkoliv je to zajímavé, mnohdy nepochopitelné, některé věty od našich blízkých, když jsme malí, mohou napáchat pořádnou neplechu. Jak je to možné? Náš mozek si určitou větu může vyložit jinak, než je myšlená. Především když blízký člověk používá ironii či sarkasmus vůči naší osobě v útlém věku. Pokud tato komunikace převažuje, v dospělosti se dokonce může u takového jedince objevit duševní porucha například schizofrenie. Někdy postačí věta od strýčka: „Teda Ty jsi zase přibrala, viď? To už máš metrák, ne?“ a v budoucnu se většinou u dívek může objevit porucha příjmu potravy. Pokud rodiče svému dítěti nevěří, stále ho kontrolují, kritizují, že vše dělá špatně, dítě tento pohled na sebe samého přijímá a nikdy si nebude samo věřit. Nízké sebevědomí má mnoho lidí, většinou nevědí proč a téměř nikdy se to nesnaží změnit, i přesto že je to možné. Jak?

Malé a velké bolístky

Některé věty v nás nechají jen malé následky, o kterých většinou ani nevíme, jen občas v některých situacích reagujeme nevyzpytatelně a i pro nás nepochopitelně. Na vině může být nějaký zážitek z dětství.

smutek_na_duši

Horší je, když se kvůli špatným zkušenostem z dětství, rozvine psychická nemoc. Většinou začínají tyto problémy běžně. Člověk pociťuje neklid, zvýší se mu tlak, přestane klidně spát, reaguje podrážděně. Většina lidí tyto symptomy neřeší. Až v okamžiku, kdy najednou nemůžete dělat běžné aktivity, vyrazíme k lékaři. Obvodní lékař bohužel neřeší důvody, ale poměrně snadno najde medikaci, která pomůže. Na chvíli. Tělo si bolestí říká o pomoc, kterou mi neslyšíme. Co tedy dělat, abychom byli zdraví?

Terapie cesta ke svobodě

Pokud pociťujeme, že s námi není něco v pořádku, jsme neklidní, nesví, necítíme se psychicky dobře, je nejvyšší čas vyrazit za psychologem či terapeutem. Možná znáte někoho, kdo se psychologií zabývá nebo kdo psychologa navštěvuje.

svobodná_mysl

Pokud ano, určitě víte i to, že terapie pomáhá. Člověk pomalu odhalí svou minulost, a i když poteče hodně slz, nakonec zjistíte, že se cítíte skvěle. S odhalováním třeba i minulých životů vám pomůže například regresní terapie .

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.