Bez sledování stavu vody s pomocí testerů se neobejdete

Ať děláte, co děláte, tak voda ve vaší nádrži stále není tak čistá a průzračná, jak by měla být. Kde se stala chyba? Co děláte špatně? Na vině mohou být špatné hodnoty koncentrace pH a aktivní látky ve vodě vašeho bazénu.
skok psa za míčkem

K tomu, abyste odhalili, jak si tyto hodnoty stojí, je nezbytné, abyste si pořídili odpovídající tester hodnoty pH a koncentrace aktivní látky v nádrži. Tyto hodnoty je totiž nezbytné pravidelně sledovat, protože v případě špatné koncentrace aktivní látky v nádrži se vám mohou v bazénu přemnožit sinice, řasy či jiné mikroorganismy, a v případě špatných hodnot pH nebude vaše chemická desinfekce fungovat tak, jak má.
Koupit si ten pravý tester bazénové vody je naštěstí snadné a cenově přijatelné. Navíc, není potřeba opakovaně kupovat vždy celou kompletní sadu, neboť stupnici hodnot si můžete ponechat, v případě tekutého testeru jsou k dispozici i náhradní náplně.
Pokud tedy využíváte k desinfekci vody chlorovou chemii, budete nezbytně potřebovat tester chlóru, v případě kyslíkové chemie budete sledovat hodnoty aktivního kyslíku v bazénové vodě.
Ideální je tyto hodnoty testovat zhruba každých čtrnáct dní, v případě intenzivního využití bazénu i častěji. Jedině tak budete spolehlivě vědět, v jaké kondici je voda ve vašem bazénu, a jedině tak vám neunikne žádná podstatná změna, která by mohla dát příležitost mikroorganismům, aby se rozmohly ve vašem bazénu.
nohy u bazénu
Jak je tedy vidět, tak tester aktivní látky i pH je naprosto nezbytnou pomůckou k tomu, aby všechny procesy ohledně desinfekce bazénové vody fungovaly tak, jak mají. I kdybyste si totiž koupili tu nejdražší a nejkvalitnější bazénovou chemii, tak v případě špatných hodnot pH nebude fungovat. Podobně i nezbytná koncentrace aktivního oxidačního činidla v nádrži se může nečekaně skokově změnit, což dá prostor nežádoucímu znečištění.
Jestliže budete stav vody pravidelně sledovat s pomocí testerů bazénové vody, žádné nemilé překvapení vám nehrozí.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.