Určeno pro dámy


I muži mají své dny. Tak zní jeden reklamní slogan na nejmenovaný alkohol. Může být. Jen se asi nedají moc srovnávat se ženskou periodou, kterou často doprovázejí nejen výkyvy nálad, ale i bolesti hlavy a břicha. Ženy vědí své. Někdy nejde dělat nic jiného, než zůstat ležet v posteli a modlit se, ať už to přejde. To zažily ale i generace před námi. V čem mají ty poslední nespornou výhodu, to je nabídka hygienických dámských potřeb na trhu. O tom si naše prababičky mohly opravdu jen nechat zdát.
květiny v koupelně.jpg
Pamatuji si, když mi bylo nějakých čtrnáct a táta mě vzal do lékárny, abych si tam společně se sestrou vybrala, co potřebuji a co se mi bude líbit. Naše matka měla doma jen takové tlusté neforemné vložky, které jsme obě nesnášely. A pak se nám otevřel ráj. Lékárnice byla známá, vzala nás dozadu a předložila jejich nabídku. S křidýlky i bez, tenké, silné, dlouhé, krátké. Nabraly jsme si každá různé druhy a měsíce pak zkoušely a zkoušely.
Doba postoupila, vložky jsem nosila už jen po porodu a jinak nedám dopustit na tampony. Malé, nenápadné, hygienické, snadné a rychlé použití, žádné skvrny, ani nehody. Vše na svém místě, jak má být. Ale výběr značek je také značný a je třeba vyzkoušet, která komu jak vyhovuje. Dělám-li dotazovací průzkum mezi kamarádkami, každá má jiné preference a jiného oblíbence. Někdy to může skoro vypadat, jakoby se stal z dámských hygienických potřeb módní doplněk.
menstruační vložka.png
Pěkné barevné obaly, krabičky s vtipnými nápisy a obrázky. Nic, co by žena musela nutně skrývat nenápadně v kabelce. I s reklamami se přímo roztrhl pytel. Na tomto poli jsem ale ještě žádnou vtipnou a vkusnou nezaznamenala. Spíš mi přijdou všechny trapné. Na toaletní papír už se roztomilé reklamy objevily, tak třeba se jich brzy dočkáme i u dámských vložek a tamponů. Snad to nebude moc dlouho trvat.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.