Realita ve filmu

U sledování filmů většinou relaxujeme, někdy je film natolik kvalitní, že nás naprosto vtáhne do děje a my pak na něj dlouho myslíme a chceme ho vidět znovu a znovu. Některé filmy jsme schopni shlédnout i několikrát po sobě. Tvůrci filmů jsou schopni vymyslet a podat příběh tak, že diváky úplně ohromí, což je také účel. A pak jsou tu filmy, do kterých filmaři nemusí příliš zasahovat a inspirací pro dobrý scénář je jim sám život. A takové příběhy máme rádi snad ze všeho nejvíc. Většinou jsou sice i skutečné příběhy více či méně upravovány pro potřeby filmového průmyslu, co nejvíce oslovit diváka.
filmový projektor
Tak je tomu například u hororového žánru, zvláště pokud se jedná o nadpřirozeno. Ale už jen pocit, že se příběh zakládá na pravdě je zajímavý. A nás diváky to baví. Když vás k filmu bude zajímat cokoliv bližšího, doporučuji podívat se na stránky čsfd.cz, kde kromě hodnocení filmů, najdete i zajímavé informace o filmu, herecké obsazení, pikantnosti ze zákulisí a velmi zajímavé komentáře a hodnocení samotných diváků a skutečných filmových fanoušků, kteří tomu rozumí.
filmový pás
Jaké filmové příběhy na základě skutečných událostí se líbily a líbit budou ještě hodně dlouho? Tyhle kousky se opravdu povedly a my je máme rádi:
·         Zachraňte vojína Ryana (1998), tenhle snímek je už 20let starý, ale stále se líbí a je jedním z nejlepších válečných filmů vůbec. Příběh o vojákovi, který ztratí ve 2. světové válce všechny své bratry a je to pro něj tak jízdenka domů, se opravdu stal.
·         Statečné srdce (1995), skvělý Mel Gibson jako skotský hrdina William Wallace ve filmu, který chytne za srdce nejednoho diváka. I když je film historicky v některých věcech nepřesný, příběh o národním skotském bojovníkovi, vychází ze skutečných událostí.
·         Kód enigmy (2014), strhující drama o snaze rozkódovat nejlepší šifrovací stroj na světě a také příběh génia Alana Turinga, který vlivem tehdejší doby skončil tragicky.
·         Schindlerův seznam (1993), skutečný příběh německého bohatého obchodníka, který postupně odhaluje zrůdnosti války a začne tak pomáhat židům, je příběhem po kterém nám pokaždé naskočí husí kůže.
Z války vždy vyjdou spousty příběhů, tak silných, že stojí o nic napsat nebo natočit film. Některé se povedou víc některé míň. Já jsem vybrala opravdu ty jedny z nejlepších, ale je jich samozdřejmě mnohem víc a ne každý s mým výběrem bude souhlasit. Abych odbočila od válečných událostí na závěr, pár jiných filmů, jiných žánrů:
·         Apollo 13
·         Chyť mě, když to dokážeš
·         Zakladatel
·         Čistá duše
·         Já, Tonya
·         Masaryk
·         Milada
·         Králova řeč
·         Vlk z Wall Street
·         Titanic

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.