Jak na pravidelnou a správnou domácí údržbu vířivky a na co všechno nesmíte zapomenout?

Splnil jste si svůj dávný sen a doma konečně máte svou vlastní vířivku? Není nad to, vyjít ven na zahradu a relaxovat ve své vířivce. Umíte se o ni postarat?

Jak na pravidelnou a správnou domácí údržbu vířivky a na co všechno nesmíte zapomenout?

Vířivka je jistě skvělá věc, mít ji doma je ještě lepší, protože v ní můžete relaxovat třeba celý den. Vířivka je navíc určená k celoročnímu provozu, koupat se tak můžete, i když je venku zima. S tím, jak je moc vířivka využívaná se ale pojí také péče o ni. Aby mohla splnit stoprocentně vaše očekávání, je nutné, se o ni pravidelně a dobře starat. Něco jistě zvládnete doma a připravte se na to, že bude potřeba každodenní péče. Jak tedy na to?

pexels-photo-3851272

Začínáme!

Když si přivezete domů novou vířivku, jistě ji budete chtít hned naplnit vodou a začít se koupat. Vždy, než ale přistoupíte k napouštění vodou, ověřte si, zda je vířivka čistá a nejdou na stěnách či v ní nějaké nečistoty. Před napuštěním je dobré ji vždy omýt. Využít k tomu můžete speciální přípravky, ale klidně sáhněte jen po obyčejné vodě s mýdlem a měkkém hadříku. Pak je čas napustit ji vodou. Ihned po napuštění je nutné zkontrolovat hodnotu pH vody a poté přilít chemické přípravky na čištění vody ve vířivkách. Po této aplikaci je znovu nutné zkontrolovat hodnotu pH vody a případně vodu dále upravit. Na měření využijte jednorázových papírků, je to ten nejrychlejší způsob.

pexels-photo-7365287

Na co ještě nezapomenout?

Voda ve vířivce se musí samozřejmě ošetřovat vhodnou chemií pravidelně, podle potřeby a podle četnosti koupání. Několikrát ročně, přibližně dvakrát až třikrát je vždy nutné vodu kompletně vypustit, či upustit a doplnit zase novou vodou. Většinou je na to vhodná doba po ukončení sezóny, pokud budete vířivku užívat celoročně, tak ještě před tím, než zahájíte zimní sezónu. Zapomenout byste pak neměli ani na pravidelný servis vířivek. Je potřeba pročistit filtr a zaměřit se také na celkovou technologii, vždy je dobré zkontrolovat a opravit drobné nedostatky. Vždy, když si ale nevíte s něčím rady, volejte na pomoc odbornou servisní firmu, s něčím vám pak může pomoci jen příbalový leták od výrobce.

Správnou péčí se prodlužuje životnost vířivky a je tak velmi důležitá.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.