Ilustrační fotografie zdarma? Víme, kde je najít!

Jestliže se rozhodně, že chcete používat obrázky od zdrojů, které jsou volně dostupné , nikdy byste neměli zapomenout si ve vyhledávačích zkontrolovat, jaká je četnost jejich použití. Není totiž zrovna hezké, pokud váš čtenář narazí na fotografii, kterou už někdy někde zahlédl. A to ať už ve velkých firmách, na různých profilech nebo webech. Jestli chcete opravdu originální obrázek, u kterého budete mít jistotu, že jej používá pouze minimum lidí, pak se budete muset obrátit na vyhledávání zdrojů, které jsou placené.
fotoaparát s objektivem
Obrázky je totiž možné stahovat z různých míst. Je ale důležité dávat si pozor, jestli není stahování podmíněno licencemi, které vám neumožní, abyste obrázek užili ke komerčním účelům. Jestliže si licencemi nejste jisti a rádi byste se vyhnuli pokutám, tak si zkuste procvičit vaše znalosti s fotografováním a dané obrázky vytvořte sami.
Slyšeli jste někdy o Unsplash? Jedná se o největší zdroj volně dostupných fotografií vůbec. Je navíc průběžně doplňován o tisíce fotek každý den. Dávejte si ale velký pozor na licence, které často bývají odlišné.
Dalším známým zdrojem volně dostupných fotografií je stránka Pixabay. Všechny obrázky nebo vektory naleznete po zadání vámi zadaného slova a poté si můžete libovolně vybírat z tisíců návrhů. Hledání vám určitě může zabrat nějaký ten čas, ale není se čeho bát, protože vždy najdete obrázek, který bude pro vás tím správným. Je možné hledat podle různých kritérií, která si můžete sami nastavit. Registrace navíc není vyžadována, což je výhodné.
fotoaparát yashica
Možná pro vás bude známější Freerange Stock, který nabízí obrázky ke komerčnímu a osobnímu charakteru. Fotografie jsou ve velké spoustě případů pořízeny zrcadlovkou značky Nikon. Jedinou nevýhodou, která vás může odradit, je stahování fotografií a nutná registrace, bez které se nehnete.
Známý je také zdroj Flicker, kde můžete stahovat od různých profesionálních fotografů ale také amatérů, kteří přidávají volně dostupné fotografie pod své profily. Je jen na vás, jestli vám bude jejich kvalita vyhovovat.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.