Čaga – Lék na rakovinu i houba dlouhověkosti

Pokud neznáte čagu měli byste to napravit, protože má opravdu dobře našlápnuto k tomu, aby se stala fenoménem. Na úvod mi tedy dovolte, abych vám ji představila z blízka. Tato houba, jež se vyskytuje především v severských zemích jako třeba v Rusku, Kanadě, Finsku, Spojených státech amerických, Kanadě a Číně, je sice opravdovým postrachem stromů, konkrétně tedy bříz, ale pro nás lidi má jen samá pozitiva. Celým jménem čaga sibiřská https://www.nakliceno.cz/chaga/ nebo také jen chaga je významná pro svůj přirozený obsah melaninu, minerálů, vitamínu B, železa, kalcia, polysacharidů, betulinu a kyseliny pantothenové.

Čaga kousky

První zmínka o jejích údajných protirakovinných účincích pochází z Číny. Zde se totiž již několik století užívá v podobě čaje ale také velice ceněného léčiva. Díky tomuto faktu bylo v rámci několika výzkumů zpozorováno, že tamější obyvatelé se dožívali až zázračně vysokého věku, a dokonce téměř netrpěli rakovinou jakéhokoli druhu. Nejčastěji se její pozitivní účinky uvádí na rakovinách žaludku, játry, prsou, dělohy a slinivky.
Čaga na bříze

Tady ovšem její přínos pro lidské zdraví rozhodně nekončí. Nemůžu nezmínit antibakteriální účinky a posilováni imunitního systému, snižování takzvaného LDL cholesterolu, který je důvodem vzniku infarktu nebo mrtvice, podpoře dobrého spánku, harmonizaci těla a dopomáhání k dobré náladě a zahánění depresí, zlepšování paměti a podpoře logické uvažování, pomáhání při žaludečních vředech a onemocnění slinivky nebo dvanácterníku a podpoře očisty „čističek” těla, za které pokládáme játra a ledviny, od toxických látek nahromaděných v našem těle.

Jedinou formou užívání samozřejmě není jen čaj. K dostání je také ve formě tabletek, prášku, jež se zapíjí vodou nebo jednoduše nasekaná na malé kousky, které si můžete přidávat do jídla (nejlépe do studených jídel nebo až po dovaření, aby se varem nezničily prospěšné látky). Velice zajímavou volbou je také příprava vína z této blahodárné parazitující houby. Poslední zajímavostí, o které se v tomto článku zmíním je, že se tato houba nedá pěstovat. Při jejím výběru si ale dejte pozor na to, aby se jednalo o bio kvalitu.

© 2024 Eosbn All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.