Online magazín

Chytače prachu


Je jasné, že každý, kdo jede někam na dovolenou, si domů přiváží nějaký suvenýr na památku. Z výletu jakbysmet. Proto se časem nashromáždí tolik zbytečností, které je možné nazvat chytače prachu, protože vám nezbývá než jen chodit a utírat je.
skleničky na šampaňské


Nejsou to jen magnety, kterými jste zaplnili lednici, že madla na otvírání dveří máte problém najít, ale byli jste nuceni vytvořit poličky na suvenýry, které jste sbírali před nimi.


Nejhorší jsou snad hrnečky. Kdysi jsem měla nápad, že na každé památce, kterou navštívíme, si koupím hrneček, kde je onen hrad, či zámek vypodobněný. Netušila jsem, že mě to bude držet několik let a navíc, že stihneme toho tolik objet. Nakonec se má sbírka rozrostla o dvě velké a jednu malou poličku.
chlupatý medvídek


Umíte si představit, jak vypadá můj obvyklý úklid? Místo toho, abych měla utřený prach v pokoji za dvacet minut, trvá to půl hodiny, i déle. Všechny sundat, utřít poličky, pak každý hrneček zvlášť a zpátky je poskládat tak, aby to bylo hezké.


Už před pár lety, kdy jsem s jejich nákupem přestala, jsem je chtěla zlikvidovat. Jenže domluva s rodinou je těžká. Jednomu přijde, že chci vyhodit kus rodinné historie, druhému je líto peněz, které byly do toho „nádobí“ investované. Jenže ani jeden z nich se nepodílí na jejich čištění.


Když natáhnu ruku s hadrem, ať si vyzkouší to, co já dělám dvakrát do týdne (víckrát fakt ne, to by mi hráblo), jsou to najednou jen mé suvenýry.
tři superhrdinové


Také vaše rodina dokáže ty nejhorší lapače špíny a prachu přiřadit při úklidu přímo vám? A co vystavení plyšáci? Děti, ač už trochu odrostlé v nich „uchovávají“ vzpomínky a vám nezbývá, než je pravidelně luxovat, protože ony tvrdí, že tak dobře jako vy to neumějí. Běda, jestli zjistí, že někam zmizely! Stačí, když je dáte do skříně a už je oheň na střeše!


Máte spoustu skleniček na víno, které jsou vystavené v prosklené skříni. To je teprve požitek z úklidu, co? Nemáte je? Jste moderní rodina a v obýváku vám stojí nový nábytek, který už tzv. skleník na vystavené věci nemá? To se máte! Protože ti, co ještě takto žijí, jsou nuceni pravidelně skleník otvírat a i když se skleničky občas použijí, musí vše vyndávat a vymýt prach, který se tam škvírami ve dveřích usadil. Sklo, aby bylo pěkně zářivé, je nutné víckrát do roka umýt a naleštit.


Dneska je moderní zbavovat se starších a často už nepotřebných věcí. Mít nacpaný byt jen ze sentimentality se zkrátka už nedělá.  Vzpomínky z výletů jsou lepší ve formě fotek, a pokud nedokážete odolat, přivezte si věc, kterou můžete, až se jí dostatečně pokocháte, strčit do krabice a uložit do skříně.


4.7
03

© 2019 Eosbn.cz All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.